42
Facebook Messenger’a mobil veri tüketimini azaltacak bir özellik ekleniyor

Mobil internet kullanımı arttıkça veri tasarrufu özelliğine sahip uygulamaların sayısı da giderek artıyor. Daha önce ana uygulamasına veri tasarrufu özelliği getiren Facebook, şimdi de Messenger uygulamasında mobil veri tüketimini azaltacak bir çözüm sunmaya hazırlanıyor.

Henüz test aşamasındaki yeni özellik Messenger uygulamasında mobil veri kullanımını kontrollü olarak azaltacak bir çözüm. Whatsapp‘ta da olan bu özellik ‘tıkla indir’ olarak anılıyor ve otomatik fotoğraf ve video indirmelerinin önüne set çekiyor. Yani kullanıcılar onayı vermediği sürece mobil veri üzerinden fotoğraf veya video indirmesi yapılmayacak. Kablosuz ağ bağlantısında ise otomatik indirme özelliği devrede olacak.


Messenger uygulaması ne kadar veri tasarrufu sağlandığınızı da gösteriyor. Böylece yaptığınız seçimin ne kadar doğru olduğunu somut şekilde gösteriyor. İstediğiniz zaman bu veri tasarruf sayacını sıfırlamanız da mümkün. Android cihazınız ile test etmek için buradan beta test kullanıcısı olabilirsiniz.Kaynak: Webrazzi

Bu haberi paylaş :  
Yazar :
Yorumlar