42
Razer, Sony lisanlı PS4 oyun kolunu duyurdu

Razer daha önce Xbox One için olan oyun kolu Wildcat'i çıkartmıştı. Sonunda PlayStation 4 için üçüncü parti gamepad'leri de geliyor. PlayStation 4 Pro duyurusunun ardından aslında böyle bir gelişmeyi bekliyorduk. Eğer PlayStation kullanıcısıysanız yıllar boyu aynı Dualshockmodellerini görmekten sıkılmış olabilirsiniz. İşte sonunda Sony, bu duruma el attı ve üçüncü parti donanım üreticileri ile anlaştı.

Razer Raiju özellikleri

Önümüzdeki tatil döneminde çıkacak olan Razer Raiju klas duruşuyla gerçekten çok şık görünüyor. Yine de hatırlatmak gerekiyor, aslında Raiju dikkatli baktığınızda daha önce üretilen Wildcat gamepad modelinden çok da farklı görünmüyor. Aynı tasarım çizgilerini kolayca yakalayabiliyorsunuz.

Wildcat ile olan benzerlikten bahsettik. Aynı şekilde Raiju'nun da arka kısmında ek tetik tuşları yer alıyor. Böylece gamepad kullanırken daha rahat edebiliyorsunuz.


 

Hemen ön panelde kontrol bölmesi yer alıyor. Mikrofon kontrolü, ses kontrolü gibi ayarları buradan yapabiliyorsunuz. Ayrıca yine Dualshock 4 gibi 3.5 mm girişi ön panelde bulunuyor.

PS4 sistemleri için üretilen Razer Raiju 3 metrelik USB kablosuyla cihaz ile bağlantı sağlıyor. Ne yazık ki yine Wildcat de olduğu gibi kablosuz bağlantı sunulmuyor.


Nacon Revolution özellikleri

Nacon tarafından üretilecek olan Revolution isimli PS4 gamepad'i ise Xboxkoluyla olan benzerliği ile dikkat çekiyor. 

46 derecelik geniş açılı analoglareSpor Oyuncuları için özel olarak tasarlandı.

Ek olarak gamepad üzerinde 4 farklı kısa yol tuşu yer alıyor. D-Pad tuşları ise Revolution ile 8 farklı yöne ayrılıyor.PC uygulaması sayesinde dört farklı profil oluşturulabiliyor. Yine Nacon Revolution da kablo bağlantısı kullanıyor.

Kaynak: SDN

Bu haberi paylaş :  
Yazar :
Yorumlar